На що слід звернути увагу при виборі човни

види човнів

Ви вирішили купити човен? Магазин Terrasport допоможе визначитися з вибором!

Надувний човен - це відмінне рішення для тих, хто не хоче обзаводитися доком для зберігання судна або постійно возитися з трейлером. Маючи надувний човен, досить принести її до берега, наповнити повітрям і весь інший час присвятити безпосередньо знаходженню на воді. А ось вибирати для себе підходящу надувний човен потрібно дуже уважно.


Активний відпочинок   на воді часто не обходиться без човна. Перш за все, «компактні» судна можна розділити на   гребні човни   і   човни   . Справжні любителі полювання і риболовлі вже по-справжньому оцінили такий винахід, як човни. Тож не дивно, що продажі надувних човнів в останні роки зросли як в Україні, так і за кордоном. Гумові човни сьогодні доступні всім і по ціновій політиці, і по зручності у використанні і зберіганні. Для відпочинку з дітьми використовуються невеликі надувні човни (гумові човни). Навіть якщо дитина ще не вміє плавати, човен - це спосіб навчити його не боятися води. З гумовою гребний човни зручно рибалити, забравшись у водойму, куди на судні з жорстким кілем запливати ризиковано. А для подолання великих відстаней вибирають надувні човни з мотором. Їх також цінують рибалки, мисливці, просто любителі подорожей і фотографи-натуралісти.

 

Гребні човни Моторні човни

Переваги надувних човнів:

  компактність   - надувний човен в згорнутому стані займає зовсім мало місця, її можна заховати в шафу або зберігати в гаражі;

  Простота використання   - для того щоб використовувати човен, достатньо всього лише купити її і при необхідності оформити на неї документи (а для човнів до 2,5 м в довжину без двигуна навіть реєстрація не потрібна);

  простота експлуатації   - полягає в звичайному обслуговуванні човни після використання, тобто промити і просушити, акуратно здути і скласти, що не відніме багато часу і сил;

  легкість перенесення   - за рахунок своєї компактності надувний човен мало важить і її може переносити навіть одна людина;

  невисока вартість   - надувні човни навіть відмінної якості вельми доступні в Україні, так як в нашій країні є власні виробники, а значить немає націнок за імпорт.

Гребні човни мають зазвичай досить просту конструкцію. Надувні борти розділені на кілька відсіків, тому навіть у разі пошкодження (проколу) одного з них човен буде залишатися на плаву. Пайоли (пол) надувних гребних човнів можуть бути як полужесткими (в матеріал днища вставлені кілька шматків пластика або фанери), так і жорсткими (з фанери, легкого сплаву). Для зручності гребли, а також для додання корпусу надувного човна більшої жорсткості між бортами вставляється жорстка банку (лава), решта сидячі місця можуть мати вигляд надувних подушок. Гребні човни можуть застосовуватися для риболовлі, полювання, туристичних походів на невеликі відстані і просто для відпочинку на воді.

Човни, розраховані на установку підвісного двигуна, можуть досить сильно відрізнятися по конструкції, в залежності від потужності двигуна і передбачуваних умов експлуатації. Основною відмінністю цих   човнів з підвісним транцем   від гребних є те, що у них є твердий транець, на який кріпиться двигун. Природно, для більш потужних двигунів потрібен міцніший транец і елементи кріплення до корпусу.

Надувні човни, як і суду з жорстким корпусом, можуть бути розраховані на плавання в глиссирующих або водоізмещающем режимі. Глиссирование - це рух по воді, при якому предмет утримується на поверхні тільки за рахунок швидкісного напору води, тобто він ковзає по водній гладі. При виході на глиссирование відбувається різке зменшення опору руху, швидкість різко зростає. Якщо човен розрахована на установку невеликого двигуна потужністю 2-3 к.с., то вона, швидше за все, не зможе вийти на глиссирование, тому дно в такому човні не обов'язково має бути повністю жорстким. Зазвичай в таких човнах пайоли робляться поперечними рейками. Ці човни так само, як і гребні, досить легко транспортуються силами одного або двох чоловік, так як вміщаються в спеціальний рюкзак для перенесення. Двигуни малої потужності також важать порівняно небагато.

Човни, розраховані на установку могутнішого підвісного мотора, ходять зазвичай в глиссирующих режимі і комплектуються жорсткими пайолами. Це дозволяє човні впевнено глиссировать з високими швидкостями.

шлюпка   - невелика надувний човен з навісним транцем, яка може ходити під веслами або іноді під легким мотором. Ці човники звичайно дешеві і ідеально підходять для одного або двох людей, для плавань на невеликі відстані.

Спортивні надувні човни   мають міцний транец (зазвичай з дерева або склопластику), міцний підлогу (палубу), а також гнучкі (надувні) або жорсткі (дерев'яні) кили. Пол човна може бути зроблений з багатошарової фанери, з композитних матеріалів, склопластику або алюмінію. Човни такого типу можуть ходити під веслами або під вітрилом, але найчастіше на них встановлюється мотор. Після зняття накладного статі човен можна легко згорнути для зберігання і транспортування. Такі човни щонайкраще підходять людям, що люблять довгі походи по воді або для дослідження віддалених акваторій, недоступних для великих суден.

надувні   човни з днищем Roll Up   мають твердий транец, але човен можна скачати разом з підлогою. У таких човнів зазвичай є гнучкий кіль, а ходити на них можна на веслах, під вітрилом або з підвісним мотором. Властивості у цих човнів такі ж, як і у спортивних човнів, з додаванням простий збірки і простоти зберігання. Недоліком є неможливість установки підвісного двигуна великої потужності.

У надувних човнів   з гнучким підлогою (палубою) Air Deck   зазвичай є жорсткий транец, підлогу (палуба) - наймана або незнімна надувна. У деяких є гнучкий кіль, тоді як у деяких його немає. Головне достоїнство таких човнів - зменшена вага порівняно з усіма іншими типами надувних човнів при винятковій простоті збірки і зберігання. Вони відмінним чином підходять для відпочинку на природі і перш за все для тих випадків, коли не буде кому допомогти витягнути човен з води. У той же час, оскільки підлога в таких човнах досить м'який, то не рекомендується використовувати такі човни для скільки-небудь серйозної роботи або для візництва.

 

Човни з жорстким накладними днищем (RIB-човни)   - це особливий вид надувних судів, що з'єднує в собі твердість традиційних катерів і непотоплюваність надувних. Труби RIB-човнів - надувні і гнучкі, тоді як кіль - жорсткий, з алюмінію, склопластику або поліетилену. RIB-човни мають найрізноманітніший дизайн і бувають оснащені рубками (стійками) управління і навіть водометними двигунами. На деяких RIB-човнах є вбудовані паливні баки, сидіння, скрині і навіть душові кабінки. Однак через те, що їх не можна просто згорнути і покласти в кут, їм потрібно більше місця для зберігання і автомобільний причіп для перевезення. Однак, головною перевагою такого класу судів є чудові швидкісні характеристики і неперевершена мореплавність.

тканини

Одним з найбільш важливих факторів для надувних човнів, є матеріал, їх якого виготовлені повітряні балони. Крім того, без спеціальних матеріалів надувних моторних човнів взагалі б не було. Взагалі кажучи, існують два основних типи матеріалів, використовуваних для виготовлення надувних човнів: тканини покриваються хіпалона, або поліхлорвінілом (ПХВ).

Полівінілхлорид (ПВХ або PVC). Синтетичні тканини, покриті ПХВ, в цілому становлять групу матеріалів, званих "вінілові ми полімерами", які випускаються під торговими марками "Strongan", "Duratex 1000" або ПХВ. Ткані матеріали, що покриваються ПХВ, виконують роль несучої основи і найчастіше виробляються з поліестеру або нейлону, що забезпечує матеріалу міцність і стійкість до стирання. Армований ПВХ (PVC) - cамий поширений матеріал, він використовується при виготовленні надувних човнів і балонів для човнів. Являє собою багатошаровий матеріал. Основа - синтетичне ткане полотно. Полотно покривають з двох сторін шарами ПВХ. Сам по собі ПВХ (полівінілхлорид) без добавок є непластичною речовина, для додання пластичності в нього додають поліуретан. На міцність, еластичність і стирання впливає якість тканої основи і кількість доданого поліуретану. Існує кілька різновидів тканини ПВХ - тентові тканини, тканини, спеціально розроблені для виготовлення човнів і будівельні тканини. До всіх цих різновидів тканини пред'являються власні спеціальні вимоги, і вони не взаємозамінні.

Основний параметр, що вказується виробниками човнів - щільність, а точніше вага квадратного метра ПВХ тканини - його товщина. Матеріал PVC добре чинить опір ультрафіолетовому випромінюванню, цілком ремонтопрігоден при наявності спеціального клею, в похідних умовах, досить чинити опір до стирання. Колір матеріалу виходить введенням в ПВХ спеціальних барвників.

 

Хайпалон і неопрен   - нові, дуже перспективні матеріали. Мають кращі, в порівнянні з ПВХ, властивостями. В основі так же синтетичний тканий матеріал. Останній покривають спочатку для кращої адгезії шаром неопрена, а потім шаром хіпалона. Матеріал виходить досить дорогим, хоча і якісним. Існує один маленький недолік - цей матеріал не можна зварювати, отже, він, в порівнянні з ПВХ, менш технологічний при виробництві і на власну велику вартість матеріалу накладається ще й подорожчання виробництва. Човни з цього матеріалу досить дорогі, хоча і більш довговічні в порівнянні з човнами з ПВХ.

 

Поліуретан. Якщо ПВХ, до введення в нього добавок, твердий матеріал, то поліуретан - матеріал пластичний. За рахунок достатньої пористості добре з'єднується з тканинної основою, легко клеїться. Човни з цього матеріалу виходять дуже міцними, стійкими до стирання, довго зберігають товарний вигляд. Для екстремальних умов - найкращий матеріал.

конструкція човнів

шви

Важливим питанням при придбанні надувного човна є спосіб виготовлення швів. Шви можуть бути виготовлені склеюванням встик з накладками, внахлест, вулканізацією, зварюванням ультразвуком або склеюванням. Шви зазвичай мають наклейки з того ж матеріалу всередині вироби, зовні або з обох сторін. Втім, зустрічаються шви і без наклейок. У всіх згаданих методів виготовлення швів є свої переваги і свої недоліки.

Балони виготовляються склеюванням полотна внахлест або встик. З'єднання "встик" вимагає більш акуратною обрізки матеріалу і розмітки викрійок балонів, щоб їх шви припали в стик один до одного, а не внахлест. Спосіб виготовлення швів встик більш складний, однак результатом його буде більш привабливе виріб, позбавлене можливості витоків повітря по швах.

З'єднання "внахлест"   застосовується в тих випадках, коли діаметри повітряних балонів ( "труб") і справді різні. Такий спосіб склейки дозволяє виготовляти найрізноманітніші типи балонів швидко і надійно. Однак з'єднання "внахлест" схильне пропускати деяка кількість повітря, оскільки бульбашки повітря могли свого часу потрапити в склеюються шви.

Труби можуть бути склеєні, вулканізованої або зварені за допомогою ультразвуку.   склеювання   - найстаріший і найбільш поширений спосіб з'єднання матеріалів з покриттям з хіпалона і неопрену. Хімічний склад клею подібний деякими характеристиками, що склеюються, а тому місце склеювання досить міцно і повітронепроникності. Інженери-хіміки тривалими випробуваннями довели, що склеєні непреновие і хіпалоновие шви настільки міцні, що скоріше сам матеріал протреться, ніж клеєний шов. Однак, підвищена вартість "склеєних" надувних човнів якраз і пояснюється порівняно більш високою трудомісткістю виготовлення швів методом склеювання. Слід мати на увазі, що матеріали, покриті ПХВ, не рекомендується з'єднувати методом склеювання.

Для виготовлення швів матеріалів з покриттям ПХВ застосовні   вулканізація або УВЧ-зварювання. Обидва ці способу як би "розчиняють" матеріал, який при охолодженні стиків стає єдиним цілим. Шви виходять виключно міцними, однак цей метод важко застосувати поза стінами майстерні. Очевидним достоїнством цих методів є можливість автоматизації процесу зварювання (вулканізації), що в результаті веде до зниження ціни готового виробу.

Виробники часто наклеюють на шви зсередини, зовні або з обох сторін додаткові смужки матеріалу   ( "шовна" стрічка). Нанесення додаткової смужки матерії на шов зсередини човна забезпечує додаткову поверхню контакту з балоном, яким би способом шов не був виготовлений. Виробник може наклеїти стрічки і на шов зовні, що захистить шов від розриву при стиранні. Зовнішній шов поліпшує зовнішній вигляд клеєного стику і надувного човна в цілому.

  

настил

Відповідно до європейських правил експлуатації надувних човнів, судна довжиною більше 3 метрів не повинні мати плоске днище (це негативно позначається на її керованості і курсової стійкості). Тому човна досить великих розмірів (як правило, більше 3 м довжиною) мають днище, зроблене у формі "глибокого V".

Існує кілька варіантів настилів надувних човнів.

Рейковий настил. Використовується, як правило, на невеликих бюджетних плоскодонних надувних човнах. Найпростіший тип настилу. Являє собою кілька фанерних або алюмінієвих смуг, заправлених в спеціальні кишені з внутрішньої сторони днища між балонами. Фіксація - за рахунок тиску в балонах. Стояти на такому настилі не дуже зручно, але певну жорсткість днища такий настил надає. Існує два варіанти виготовлення - розбірний і нерозбірними.

Жорсткий настил. Використовується на кільових, з надувним кільсоном надувних човнах. Матеріал - морська фанера (використовується і проста водостійка або бакелітова) або алюмінієвий профіль. Останній краще, так як має меншу вагу в порівнянні з фанерою і більшою зносостійкістю.

фанерний настил   міцніший, але при руйнуванні зовнішнього покриття може набирати вологу. Особливо критично руйнування фанери з торця внаслідок недбалого використання. Багато виробників захищають торці щитів спеціальним профілем.

Надувна палуба або Air Deck   також використовується на човнах з надувним кільсоном. Являє собою плоску палубу, виготовлену з двох шарів синтетичного полотна, з'єднаних тисячами тонких капронових ниток, і накачана повітрям до тиску в 800мБар, така палуба набуває жорсткість, порівнянну з листом багатошарової фанери такого ж ваги. 5-7-ти сантиметрова надувне днище дає комфорт, захист пасажирів і додатковий запас плавучості. Надувну палубу можна здути і згорнути всього за кілька хвилин. Човен з такою палубою виходить легше, ніж з фанерних настилом, простіше збирається-розбирається, займає менше місця при транспортуванні. До недоліків можна віднести недостатню жорсткість, при використанні Air Deck знижується допустима потужність двигуна, човен вимагає спеціального насоса високого тиску, відносно легко пробивається гачком або шипом плавника риби, складно ремонтується. При експлуатації човна Air Deck рекомендується додатково захищати, для цієї мети цілком підходить лист лінолеуму або автомобільні килимки.

Балон і розмір кокпіта

Діаметр балона   - один з основних показників, що впливають на морехідні якості човна. Чим більше діаметр балона, тим більше морехідної буде човен. Але збільшення діаметра балона веде до зменшення розміру кокпіта при одному і тому ж розмірі човна. Тут виробники змушені йти на певний компроміс. Якщо човен призначена для використання на невеликих водоймах, при незначному хвилюванні, діаметр балона можна зменшити, що дозволить збільшити розмір кокпіта. Для човнів, призначених для експлуатації на великих водоймах, це не можливо.

 

кокпіт   - це місце для рульового. На розмір кокпіта, при одному і тому ж діаметрі балона, впливає форма човна. Човни з більш тупий носовою частиною мають більший кокпіт, при тому ж розмірі човна. На розмір кокпіта впливає ще один фактор - на скільки балон виступає за транец. Але тут виробники знову змушені йти на компроміс, якщо виліт балона буде мінімальним, човен при виході на режим глиссирования буде сильно задирати ніс, що небезпечно. Якщо ще й вантаж розподілена не правильно, то вихід на режим глиссирования буде вельми проблематичним, навіть при максимально дозволеної потужності двигуна. Вирішується ця проблема різними фірмами по-різному. Знижують розмір кокпіта і можуть використовувати Air Deck. Якщо сидіння на човні встановлені занадто низько, додаткові 5-7 см висоти палуби можу створити незручність при посадці і тривалому сидінні на банку.

Сидіння (банки)

Як правило, на надувних човнах встановлюють   фанерні або алюмінієві банки. У комплекті може бути одна або дві. У самій банку немає нічого оригінального і все вони практично однакові. Увагу варто звернути на спосіб кріплення банки до балона. Існує три найпоширеніші способи - кріплення ліктрос-лікпаз, кріплення з використанням пасової петлі і кріплення в спеціальні литі гнізда з ПВХ.

Кріплення ліктрос-лікпаз   являє собою спеціальний шнур (ліктрос), приклеєний до балонів, і спеціальну накладку знизу банки з пазом (лікпаз), що повторює ліктрос за формою. Такий спосіб кріплення дозволяє встановлювати банки в будь-яке положення, що іноді буває дуже корисним. Недолік - банки іноді можуть вилетіти з кріплення або мимовільно зміститися в самий невідповідний момент.

Кріплення за допомогою пасової петлі. Жорсткість конструкції досягається за рахунок тиску в балонах, банку як би стягує балони, що теоретично надає човні велику жорсткість. Недоліки - неможливість регулювання положення банки і недостатня жорсткість конструкції, в критичній ситуації банку може вилетіти з петлі.

Кріплення в литі гнізда   - дуже надійне кріплення. Жорсткість кріплення досягається за рахунок тиску в балонах. На відміну від попереднього варіанту, тут банку затиснута балонами. Недолік один - неможливо переміщати сидіння.

бувають також   повністю знімні «лавочки»,   які з легкістю можна переміщати. У будь-якому випадку майбутньому власнику човна слід самому визначитися, що для нього не є критичним недоліком.

транец   - один з найважливіших елементів надувного човна (для тих, де він встановлений або передбачений). Від якості його виготовлення і якості вклейки багато в чому залежить безпека. Як правило, для виготовлення транця використовують різні сорти водостійкою фанери, хоча в деяких випадках, наприклад, на гоночних катамаранах, металевий профіль. При покупці і виборі човни слід особливу увагу звернути на якість вклейки транця. Існує кілька способів закладення: за допомогою спеціального профілю, за допомогою стрічки. Всі ці способи досить надійні, якщо виконані якісно. Для захисту транця від руйнування струбцинами двигуна, багато виробників встановлюють спеціальну металеву накладку.

Практично всі Транці надувних човнів мають висоту 385 мм і розраховані на установку двигунів з коротким приводним валом. Вклеюють транец з кутом 5-7 градусів до вертикалі. Це дозволяє повністю використовувати можливості регулювання нахилу двигуна і встановлювати на такі човни практично будь-який двигун.

Фурнітура та аксесуари. При виборі човни не зайвим буде звернути увагу на наявність і асортимент аксесуарів. Багато виробників зараз пропонують досить великий асортимент, від додаткових ручок для перенесення і ремкомплектів, до надувних крісел і сидінь. Все це може стати в нагоді.

Догляд за човном

Частка

Слід мити і сушити човен кожен раз, коли витягаєте її з води. Після того, як човен розібрана, необхідно помити її саму і всі її частини великою кількістю мильної води. Якщо човен занадто брудна - для її очищення використовуються спеціальні засоби (найкраще з позначкою для ПВХ або для полімеру). Не слід використовувати розчинники, кислоти та інші хімікати, які не передбачені для ПВХ і полімеру. Це може привести до пошкодження човна, і такий випадок не передбачається гарантійним зобов'язанням. Для чищення човна використовується бавовняна тканина або губка, щоб уникнути механічних пошкоджень під час миття човни.

сушка

Після чистки човен необхідно висушити, розклавши на чистій траві. Перед сушінням човен треба здути, залишаючи в ній трохи повітря тільки для того, щоб вона тримала форму. Щоб не було серйозних проблем з човном, ніколи не слід сушити її під прямими сонячними променями, особливо коли вона сильно надута.

зберігання

Човен повинна бути чистою і сухою. Для зберігання краще вибрати сухе, затінене, обігрівається зі стабільною температурою. Якщо є можливість, краще розкласти човен і трохи надути її. В іншому випадку човен слід відкривати час від часу (раз в 2-3 місяці) для перевірки. Не треба скручувати складений човен: чим менше складок на ній, тим краще. Постарайтеся, щоб всі частини, в яких може залишитися вода (подушки та інші тканинні аксесуари), зберігалися окремо в досить сухому місці. У зимовий період краще не залишати човен на вулиці. Якщо ж іншого виходу немає, тоді слід пам'ятати, що при низьких температурах тканина втрачає еластичність, тому при пересуванні і складанні човна її потрібно попередньо нагріти в приміщенні.

Купити надувний човен вирішують все більше мисливців і завзятих рибалок, туристів і просто цінителів відпочинку біля води. Вибирайте човен саме для себе, і будьте впевнені, що ні розчаруєтеся, професіонал Ви або початківець, зручність і комфорт надувного човна зможе оцінити кожен!

 

Купуйте в магазині для активного життя Terrasport!

З усім асортиментом човнів можна ознайомитися   тут .

Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону:   (044) 585-7-333.

ОТРИМУЙТЕ ЦІКАВІ ДЛЯ ВАС ОГЛЯДИ НА ПОШТУ
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ

РЕКОМЕНДУЄМО

Часто задаваемые вопросы
  • 🏈 Могу ли я вернуть товар?

    В соответствии с Законом Украины «О защите прав потребителей» существуют два случая, когда Покупатель может вернуть Магазину купленный товар:
    ⚽ товар неисправен
    ⚽ товар не понравился
    Во втором случае товар подлежит возврату, если он не был в использовании, т.е. является новым (идеальное состояние, сохранены все защитные пленки, упаковка, документы) и со дня приобретения прошло не более 14 дней.

  • ⚽ У Вас есть подарочные сертификаты?

     🏆Вы можете заказать подарочный сертификат номиналом:
    🎁 100 грн
    🎁 200 грн
    🎁 500 грн
    🎁 1000 грн

  • 🎾 Какие есть способы оплаты?

    💶 Наличный расчет (только Киев); 
    💶 Безналичный расчет;
    💶 Наложенный платеж; 
    💶 Оплата с помощью карты Visa или Mastercard, сервиса LiqPay или терминала Приватбанк;
    💶 Оплата с помощью Приват24;
    💶 Оплата в кредит.

  • 🏀 С какими перевозчиками Вы работаете и какие сроки доставки? 🚗

    Мы работаем с такими перевозчиками: 

    🏐 Новая почта 

    🏐 Автолюкс 

    🏐 Мост экспресс 

    🏕 Срок доставки товаров от 1 дня до 2 недель, в зависимости от выбранного Вами варианта доставки.

  • ⛳ Как нас найти ?

     🛣 г. Киев, ул. Мишуги, 8
    Телефоны:

     📞 +38 (044) 585-7-333
     📞 +38 (096) 585-7-333
     📞 +38 (050) 019-7-333
     📞 +38 (073) 155-7-333

  • Нужно купить горный велик или набор посуды для природы? Выбирайте в магазине товаров для спорта Terrasport.
  • Узнать цены на каркасные бассейны или зажигалки зиппо в интернет магазине товаров для отдыха и спорта Терраспорт
  • Когда ищете двигатель для надувной, либо стол походный, купить можно по доступной цене в магазине товаров для спорта и туризма Terrasport.
  • 096 585-73-33
  • 067 501-06-06
АКЦІЇ!
ПОКУПЦЮ
  • Контакти
  • Способи доставки замовлення
  • Способи оплати замовлення
  • Дізнатися статус замовлення
  • Про компанію
  • Наші клієнти
  • Наші бренди
0
0 грн