Невеликі балони для пальника стали надзвичайно популярними в останні роки в Україні. Компактні туристичні пристрої дозволяють обійтися без тривалого пошуку дров, допоможуть приготувати повноцінний обід або вечерю в сиру погоду. При виході на природу взимку без даного аксесуара зовсім не обійтися. Як не помилитися при виборі туристичного міні-балона?
Види кріплення міні-балонів
Кожен виробник пальників стверджує, що використовувати можна тільки оригінальні балони цього ж виробника. Але насправді це зовсім не так. Практично всі резервуари з горючою сумішшю однакові, тому підходять для пальників інших брендів.
Існують наступні види кріплень:
- різьбові;
- проколюють;
- цангові;
- клапанного типу.
Різьбовій змінний картридж з паливом накручується на шланг або приєднується до пальника безпосередньо. Існують моделі з об'ємом від 100 до 500 грамів. Вартість виробів безпосередньо залежить від виробника.
Проколюють - найдешевші моделі. На думку розробників, виріб повинен витратити горючу суміш за один раз, тому вартість і виявляється такою низькою. Застосовуються вони в побуті і рідше в туризмі.
Цангові балони в народі отримали назву діхлофосних, так як нагадують балончик з відомим засобом. Вони вимагають спеціального перехідника для з'єднання з пальником. Через занадто тонких стінок можуть виникнути проблеми з установкою. Ємність, як правило, становить 220 грамів. Вважається, що таке паливо нижче за якістю.
Клапанний тип виключає навіть найменші витоку палива. З'єднується з пальником без додаткового перехідника, а за обсягом становить 190-500 грамів. Від обсягу безпосередньо залежить тривалість горіння. Вважається, що 500 грамів вистачає трьом людям на 2 дня (6 разів для приготування їжі і 2 рази - підігрів води в обсязі двох літрів).
Жителі Києва та інших міст країни зможуть знайти перераховані вище моделі в нашому інтернет-магазині Terrasport. Доставка товарів здійснюється транспортними та поштовими службами в короткі терміни.