Ця стаття покликана допомогти Вам, якщо Ви ще перебуваєте на етапі вибору роликових ковзанів, або вже катаєтеся якийсь час.
Якщо Ви каталися на роликах в компанії любителів або просунутих ролерів, то Вам могло доводитися чути такі слова як «каф», «Шелл», «бут» і так далі. І цілком природно, що деякі з них Ви могли раніше не почув, а запитати професіоналів, часом буває незручно. Але прочитавши цю статтю, складні поняття про будову роликів стануть для Вас простими і зрозумілими.
І так, з чого ж складаються роликові ковзани?
Основою будь-яких роликів, звичайно ж, є черевик (бут). Він в свою чергу складається з таких компонентів, як: каф, шелл, лайнер (валянок) і бакли.
Бут буває декількох видів, починаючи від жорсткого і закінчуючи м'яким. жорсткий бут гарантує максимальний захист ноги, а також її фіксацію, але при цьому, знижується контроль над роликом. Жорсткі черевики використовують з лайнером, який вставляється в них, для того, щоб забезпечити Вашій нозі належний комфорт. напівжорсткий черевик являє собою суміш жорсткого черевика і лайнера, таким чином, частини, що вимагають захисту робляться з пластика, а залишок черевика з м'яких матеріалів. м'який бут використовується, коли ймовірність травм і падінь мінімальна, наприклад, в фітнес роликах. Головним достоїнством м'яких черевик є максимальних комфорт для катається.
Каф - це складова буту, яке відповідає за фіксацію верхньої частини ноги в ролику. Каф іноді з'єднаний з черевиком в суцільну конструкцію, а в інших випадках кріпиться до неї на декількох болтах. Кафи бувають, як регульовані, так і фіксовані.
Валянок (лайнер) - це м'який «черевик», який вставляється в жорсткий бут, так як, в напівжорсткому і м'якому бутах, він вбудований, і є частиною шелла. Завдання лайнера - зробити Ваше катання максимально комфортним для Ваших ніг, а нові технології матеріалів сприяють тому, що валянок, з часом, приймає форму Вашої ноги.
Шеллом називають сам черевик, а точніше його більшу частину, яка не включає лайнера і кафа.
Рама. Про це питанні коротко. Рама, це сполучна між бутом і колесами. Рами виконуються з різних матеріалів, найчастіше - алюміній і композит (склопластик).
Плюси і рекомендації по вибору рами Ви можете побачити в статті Прокатаєтеся з вітерцем .
Там же Ви знайдете вичерпну інформацію про такі елементи роликів, як колеса і підшипники.
Вітаю, тепер Ви просунулися в цьому захоплюючому спорті ще трошки далі і, спілкуючись з іншими роллерами на технічні теми, Ви більше не будете відчувати себе ніяково, при вживанні спортивного жаргону.
З усім асортиментом роликових ковзанів можна ознайомитися тут .
Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону: (044) 585-7-333.