Якщо Ви тільки збираєтеся, або вже придбали моторний човен , і Ви готові до прогулянок на воді, продуктивної риболовлі і просто чудовому відпочинку, то Вам слід знати про реєстрацію човнів в Україні. Якщо Ваше судно не потрапляє під такі параметри, то Ви спокійно можете користуватися ним з дати придбання. А якщо ж Ваша човен потрапила в одну з категорій, то потрібно її реєстрація для подальшого використання.
Ця стаття призначена допомогти Вам зрозуміти, чи потрібна реєстрація Вашої човні і що для цього потрібно.
Для початку варто визначити суду, яким реєстрація не потрібна: це байдарки і банани довжиною до 2,5 метрів, а також гребні човни , довжиною до 2,5 м без кріплення або наявності транця (не важливо стаціонарний або навісний).
Якщо ж Ваша човен, або інше судно більше 2,5 метрів в довжину, він повинен бути зареєстрований. Якщо на ньому встановлений мотор або можлива його установка, то воно теж підлягає реєстрації.
Човни, представлені на нашому сайті , які підлягають реєстрації, відносяться до маломірних, а значить і повинні реєструватися, як маломірні судна.
До маломірних суднах відносяться: гребні човни (пластикові, металеві, дерев'яні) вантажопідйомністю 100 кг і більше; надувні гребні човни (без мотора) вантажопідйомністю 225 кг і більше, моторні човни будь-якого типу в незалежності від вантажопідйомності з двигуном потужністю до 75 к.с. (55 кВт.). У суднового книзі України маломірні судна і підвісні мотори реєструються як єдине ціле. Оскільки човновий мотор не є реєстрової одиницею, зареєструвати його окремо не можна.
Для того, щоб зареєструвати надувний човен виробництва України необхідно надати в Укрморрічфлот інспекцію наступні документи:
1. Товарний чек на човен або банківська платіжка.
2. Видаткова накладна із зазначенням найменування та заводського номера човна.
3. Договір купівлі-продажу Продавець-Покупець із зазначенням заводського номера човна.
4. Договір дилерський Виробник-Продавець.
5. Сертифікат маломірного судна з зазначенням заводського номера.
6. Копія Свідоцтва про Державну реєстрацію Продавця (завірена мокрою печаткою).
7. Копія Свідоцтва про сплату податку (завірена мокрою печаткою).
Для реєстрації човнового мотора додатково до вищевказаних документів необхідно надати:
1. Товарний чек на мотор або банківська платіжка.
2. Видаткова накладна із зазначенням найменування та заводського номера мотора.
3. Договір купівлі-продажу Продавець-Покупець із зазначенням заводського номера мотора.
4. Витяг з реєстру обтяжень рухомого майна.
5. Сплачена квитанція на первинний транспортний збір.
Для того що б сплатити первинний транспортний збір необхідно взяти реквізити в податковій інспекції за місцем проживання. Сума що підлягає оплаті розраховується самостійно і становить 2,72 грн за 1 кВт (1,36 л.с.) потужності двигуна (до 75 к.с.). Тобто якщо потужність Вашого мотора дорівнює 15 к.с. необхідно сплатити 15 / 1,36х2,72 = 30 грн.
Тепер Ви знаєте, чи потрібна Вашій судну реєстрація, а в разі, якщо потрібна, то в цій статті була описана послідовність і приблизна процедура оформлення.
Сподіваємося, цей матеріал був для Вас корисний!
З усім асортиментом моторних човнів і всіляких аксесуарів можна ознайомитися тут .
Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону: (044) 585-7-333.