Збираючись у похід, не забудьте взяти свій будинок

На сьогоднішній день вибір наметів дійсно величезний і досить складно визначитися з тим, яку намет краще брати c собою, вирушаючи в той чи інший вид відпочинку.

Всі моделі і типи наметів, представлені на вітчизняному ринку, можна розділити на кілька груп за різними критеріями.  Мініатюрна намет Залежно від форми   намети діляться на: купольні, тунельні і шатрові. Від форми намети залежить, зокрема, її стійкість, місткість, а також комфорт проживання.   Купольні намети, форма яких є півсферу, є одними з найпоширеніших. Вони стійкі і надійні, але мають додатковою вагою за рахунок каркаса. Класична «півсфера» розміщується на двох перехресних дугах каркаса. На основі класики створено величезну кількість гібридних конструкцій: від полегшених одно-двомісних наметів всього на одній дузі до професійних «зимових» моделей, каркас яких складається з 6 і більше складно переплітаються дуг. Це необхідно для додання наметі більш обтічної форми і одночасно - для зменшення площі «парусять» тенту, що не спирається на каркас. «Півсфери» і їх всілякі модифікації прекрасно протистоять вітрі (деякі фірми-виробники «продувають» досвідчені зразки в аеродинамічній трубі при швидкості вітру до 50-60 м / с), але мають менший життєвий обсяг через сферичного зводу.

Тунельні або ангарні намети   за формою нагадують половину циліндра. Вони більш місткі, ніж купольні, проте характеризуються меншою стійкістю.   шатрові намети   (можна в деяких випадках назвати їх просто   тентами ), існуючі ще з часів античності, є найбільш недорогими і популярними. Вони значно програють купольним і тунельних за цілою низкою параметрів, але їх головних перевагою є невелика вага і простота установки.

Залежно від цільового призначення   намети поділяються на альпіністські високогірні, намети для середньогір'я і намети для рівнинного туризму. Гірські альпіністські намети, в свою чергу, поділяються на експедиційні   і   штурмові   - їх здобувають переважно ті, хто професійно займається альпінізмом.

Намети, призначені для сходження на гори невеликої висоти, набувають як професіонали, так і любителі альпінізму. Як правило, вони представляють собою більш комфортабельний варіант наметів для високогір'я. Нарешті, найпоширенішим типом є   рівнинні намети. Їх конструктивні особливості можуть відрізнятися в залежності від того, для яких умов експлуатації призначена конкретна модель. Зокрема, існують болотні намети для мисливців, тайгові намети і намети для тундри, універсальні намети, призначені в основному для використання в середній смузі і   кемпінгові намети   для таборів і наметових містечок.

Залежно від сфери застосування   намети бувають універсальні і вузькоспеціалізовані. Наприклад, намети для базових підземних таборів в спелеологических експедиціях не підійдуть для комфортного відпочинку в зимовому альпіністському сходженні. Також і підвісні намети-платформи для проходження скельних стін важко уявити в байдарковому поході. Умови застосування висувають на перший план різні вимоги до властивостей. Для ночівлі влітку в лісі цілком підходить двухскатная намет без каркаса - головними в таких умовах стають захист від комарів, непромокаемость, хороша вентиляція і малу вагу. А для велоподорожі по пустелі намет повинна мати каркас, відмінну вентиляцію, вітростійкість і займати мало місця в складеному вигляді.

Швидше за все, якщо відпочинок не передбачає особливого екстриму, вибирати доведеться з величезного числа   наметів універсального призначення, що відрізняються один від одного формою, матеріалом, різними конструкторськими хитрощами і, звичайно, ціною. Більшість сучасних наметів - двошарові. Зовнішній тент оберігає від атмосферних опадів, простір між ним і внутрішньої наметом служить для відведення конденсату, неминуче утворюється при диханні. Важливо, щоб тент не притулялись до тканини внутрішнього намету, інакше в такому місці обов'язково буде проникати волога. Тент виготовляється з легких і міцних синтетичних тканин (найчастіше з нейлону) з водонепроникним покриттям. Важливий момент - шви на тенті. У дешевих моделях шви ніяк не обробляють, і при сильному або тривалому дощі вони починають протікати. У висококласних наметах виробники проклеюють шви спеціальною стрічкою.

Основні навантаження приймає на себе каркас. Каркаси бувають внутрішні і зовнішні, тобто знаходяться під тентом або зовні його. В умовах сильного вітру зручніше ставити намет із зовнішнім каркасом. Влаштовано це так: по гранях намету пришиті спеціальні гумки, вони перекидаються через дугу каркаса одним швидким рухом і фіксуються на гачку на тій же межі.

Пластикові стійки каркаса використовують в дешевих «пляжних» моделях, вони менш довговічні і ремонтопрігодни. Важливо відзначити, що в високих горах пластик за 2-3 сезони розкладається під дією жорсткого ультрафіолету і стає дуже ламким. Алюмінієві каркаси набагато довговічніші. Сплав підбирається таким чином, щоб після зняття навантаження не залишалося деформації. Правильно підібраний виробником метал і через 5 років інтенсивної роботи не приймає форму дуги, трубки залишаються абсолютно прямими і пружними.

Існує ще кілька нюансів, що відрізняють продуману конструкцію намету, наприклад, пристрій входу. Найбільш простий у виготовленні і довговічний тубус ( «рукав»), але користуватися ним незручно. Раніше більшість саморобних наметів забезпечувалося саме таким входом, але тепер тубус залишився тільки у зимових, «арктичних» моделей, де існує ризик обмерзання блискавки і потрібно забезпечити мінімальний зазор між влазити в намет людиною і тканиною намету - щоб всередину влетіло менше снігу. Зручним вважається, та й показує себе в наметах для кемпінгу вхід на блискавці, особливо коли зверху передбачений додатковий тент на спеціальних відтягненнях. Цей навіс дозволяє відпочивати або готувати їжу під ним, а в разі чого швидко сховатися в намет.

Обов'язкова умова для віднесення намету до розряду «хороших» і вже тим більше «відмінних» - наявність продуманої системи вентиляції. Через вентиляційні отвори в намет не повинен потрапляти сніг або дощ. Краще, якщо вентиляцію можна відкрити або закрити, не вилазячи з намету.

Під дахом внутрішнього намету повинна бути пришита спеціальна петля, на неї можна підвісити   наметове ліхтар   або, наприклад, будильник. Важливо наявність всередині намету кількох зручних кишень.

Намет повинна бути забезпечена додатковими вітровими відтягненнями, причому місця їх пришива до тенту повинні бути посилені накладками. Моделі, розраховані на використання в горах, зазвичай відрізняються спеціальної «спідницею», пришитою знизу до тенту: це і додаткове утеплення і захист від протягу, і можливість додатково зміцнити намет, засипавши «спідницю» снігом.

Добре, якщо тканина тенту намету має додаткову влагозащитную просочення, що позначається зазвичай WR. При наявності такого покриття краплі води скочуються з тканини, а не вбираються, що поліпшує її водостійкість і дозволяє зберегти мінімальну вагу намету навіть при мокрому тенті. Якщо ж цих корисних букв немає, можна придбати спеціальний водовідштовхувальний склад (рідина або аерозоль) і обробити їм намет. Багато виробників зараз просочують верхній тент також захисним вогнетривким складом, який допоможе врятуватися в екстреній ситуації, а самі тканини підбираються з захистом від ультрафіолету. В умовах «агресивного сонця» це як ніколи актуально.

Для внутрішнього намету більше підходять поліамідні «дихаючі» тканини з позначенням близько 190. Дуже добре, якщо є влагозащитная просочення, що не заважає «диханню» тканини, але пропускає конденсат тільки в одну сторону, тобто перешкоджає його краплях проникати назад всередину намету.

Підводячи підсумок, хотілося б сказати, що універсальних наметів «на всі випадки життя» не буває.   Важливо чітко розуміти, з якими перешкодами доведеться зустрітися в дорозі і підбирати свій тимчасовий будинок відповідно.   Це вимагає вдумливості і, звичайно ж, гарного асортименту, який може запропонувати   магазин   terrasport . Вибір непростий, але зате в результаті Ви отримаєте відмінне притулок, що дозволяє не розлучатися зі звичним комфортом і під час «дикого» пригоди на природі.

Пропонуємо Вашій увазі забавну добірку абсолютно непрактичний, але цікавих наметів з унікальним дизайном.

    

З усім асортиментом наметів можна ознайомитися   тут .

Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону:   (044) 585-7-333.

ОТРИМУЙТЕ ЦІКАВІ ДЛЯ ВАС ОГЛЯДИ НА ПОШТУ
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ

РЕКОМЕНДУЄМО

Часто задаваемые вопросы
  • 🏀 С какими перевозчиками Вы работаете и какие сроки доставки? 🚗

    Мы работаем с такими перевозчиками: 

    🏐 Новая почта 

    🏐 Автолюкс 

    🏐 Мост экспресс 

    🏕 Срок доставки товаров от 1 дня до 2 недель, в зависимости от выбранного Вами варианта доставки.

  • 🏈 Могу ли я вернуть товар?

    В соответствии с Законом Украины «О защите прав потребителей» существуют два случая, когда Покупатель может вернуть Магазину купленный товар:
    ⚽ товар неисправен
    ⚽ товар не понравился
    Во втором случае товар подлежит возврату, если он не был в использовании, т.е. является новым (идеальное состояние, сохранены все защитные пленки, упаковка, документы) и со дня приобретения прошло не более 14 дней.

  • ⛳ Как нас найти ?

     🛣 г. Киев, ул. Мишуги, 8
    Телефоны:

     📞 +38 (044) 585-7-333
     📞 +38 (096) 585-7-333
     📞 +38 (050) 019-7-333
     📞 +38 (073) 155-7-333

  • ⚽ У Вас есть подарочные сертификаты?

     🏆Вы можете заказать подарочный сертификат номиналом:
    🎁 100 грн
    🎁 200 грн
    🎁 500 грн
    🎁 1000 грн

  • 🎾 Какие есть способы оплаты?

    💶 Наличный расчет (только Киев); 
    💶 Безналичный расчет;
    💶 Наложенный платеж; 
    💶 Оплата с помощью карты Visa или Mastercard, сервиса LiqPay или терминала Приватбанк;
    💶 Оплата с помощью Приват24;
    💶 Оплата в кредит.

  • 096 585-73-33
  • 067 501-06-06
АКЦІЇ!
ПОКУПЦЮ
  • Контакти
  • Способи доставки замовлення
  • Способи оплати замовлення
  • Дізнатися статус замовлення
  • Про компанію
  • Наші клієнти
  • Наші бренди
0
0 грн