Як думаєте, чи багато для цього потрібно?
ролики - простий і приємний спосіб пересування, настільки, що одного разу надівши, Ви можете не захотіти їх знімати! Чому б і ні? Зручні анатомічні черевики, що крутяться коліщата - це дивний винахід. Крім того, встати на ролики природно для будь-якого прямоходячої людини, адже це швидкий і зручний спосіб пересуватися, використовуючи тільки плавні рухи своїх ніг. Навіть просто катаючись по кілька годин на вихідних, можна підтримувати хорошу фізичну форму. Воістину дивовижно, що ролики все ще не стали вуличним способом пересування №1. Причиною цього може бути тільки стан українських доріг і тротуарів, не інакше. Інше пояснення просто не приходить на розум. Однак, всупереч такому похмурому стереотипу, місця для катання знайти не так вже й складно. Навіть якщо паркові доріжки і стадіони не влаштовують, можна скористатися послугами роллердромов, які зараз будуються вже на кожному кроці.
Ви вирішили купити роликові ковзани? Як перед будь покупкою, (а власні роликові ковзани - відмінний вибір для кожного активного людини незалежно від того чи хоче він проводити своє дозвілля, катаючись паровозиком з друзями або їздити на роликах на роботу \ навчання!), Потрібно визначити конкретні цілі особисто для себе. Слід розрізняти "просто катання" або "різні фішки". Саме так ми виходимо на первинну класифікацію стилів катання: фітнес і агрессив.
До першого стилю відноситься катання «вдалину», з розвитком швидкості і подоланням серйозних відстаней. Фітнес ділиться на власне fitness (катання для підтримки спортивної форми з елементами нескладних фігур), прогулянкове катання (recreation) і швидкісне катання (racing).
Агрессив - це той стиль, який можна побачити в будь-якому телевізійному ролику за участю ролерів. Стрибки з трамплінів, ковзання по парапетів, перевороти і їзда по сходах - ось приблизний перелік трюків, якими навчаються шанувальники агресивного стилю, не шкодуючи рук, ніг, голови і всього іншого. Одним словом, це вже заняття не для початківців. Перед тим як зважитися на подібне, спочатку варто навчитися впевнено почувати себе в більш простих стилях катання. Розробки захисту для ролерів , Звичайно, наближаються до досконалості, однак «береженого бог береже» - не піддавайте себе таким випробуванням, коли шолом і наколінники можуть не врятувати.
Отже, роликові ковзани мають безліч відмінностей. Спробуємо розібратися. Ковзани для фітнесу - з більшими колесами, більш довгою рамою, легкість і швидкість в них важливіше маневреності. агресивні ролики - з маленькими колесами, короткими низькими рамами і підвищеними вимогами до міцності. Будемо вважати, що все зрозуміло. З чого ж починається покупка роликів? Як не дивно, з шкарпеток. Приміряти роликові ковзани неодмінно потрібно в тих шкарпетках, в яких збираєтеся кататися. І якщо рука не піднімається придбати спеціальні «роликові» шкарпетки, зупиніться на махрових бавовняних. Якщо дороги власні ноги - ніякої вовни і синтетики. Далі слід довіритися відчуттям. Акуратно і ретельно зашнурувати і застебнути всі фіксатори, придивитися до конструкції - зручна, чи витримає багаторазове використання? Чи щільно зафіксований черевик на нозі? Якщо зручно - беріть.
Краще, звичайно, вибирати роликові ковзани в магазині, де є можливість приміряти декілька моделей і визначитися. Але дізнавшись трохи про конструкції роликів, можна сміливо замовляти і в інтернеті. Саме це
магазин Terrasport пропонує зробити. Дізнаємося більше про конструкції роликів і зможемо не тільки вирішити для себе самостійно і замовити ролики з доставкою, але ще і зможемо допомогти з вибором рідним, друзям і діткам.
Перший запис про використання роликових ковзанів датується 1743 роком. Сталося це в Лондоні, ім'я винахідника невідомо. Тоді цей винахід більше нагадувало два маленьких велосипеда, прикручених до ніг. Практично некеровано і вельми травмоопасно.
У 1979 році Скотт Олсон і Бреннан Олсон представили роликові ковзани зі звичною сьогодні схемою розташування коліс в одну лінію. До середини 1990-х років ХХ століття практично всі роликові ковзани мали жорсткий черевик, що нагадує гірськолижний. Спочатку ролики робили тільки з жорстким черевиком із пластику, усередині якого для зручності знаходився м'який чобіток. Згодом конструкція модифікувалася, змінювалася застібка і шнурівка, а потім з'явився і більш зручний, м'який варіант черевика, схожий на звичайні кросівки. Природно, з зовнішньої сторони вони як і раніше укріплені і здатні протистояти деформації, а спеціальний сітчастий матеріал забезпечує комфорт для ніг за рахунок вентиляції, що особливо важливо при тривалому катанні. Правда, такого черевика легше втратити форму при довгому катанні і виконанні складних трюків.
Жорсткий черевик добре «тримає» ступню, використовується для агресивних роликів, слаломних і фріскейтерскіх (стрибкових) роликів. Жорсткий черевик робиться досить тісним, з твердого пластика з тонким «валянком» і завдяки цьому добре фіксує ногу. З іншого боку, такі ролики можуть тиснути і натирати, якщо форма ступні відрізняється від форми колодки, по якій були спроектовані роликові ковзани. Вибір між жорстким і м'яким черевиком залишається справою смаку і індивідуального зручності кожного роллера. Хоча всім, хто збирається «просто кататися», можна порадити м'який черевик. А ось дитячі ролики в більшості випадків як і раніше випускаються з жорстким черевиком: це забезпечує більш надійний захист від розтягнень і інших травм, а також дозволяє робити розсувні ролики, які змінюють розмір в межах 3-4 розмірів взутті (перевага, яке напевно оцінять батьки динамічного покоління). Дитячі роликові ковзани проектуються під анатомічні особливості зростаючого організму і зобов'язані забезпечити достатню підтримку і захист. Ролики для дітей - це не тільки розвага, але і залучення дитини до здорового, активного способу життя.
Більшість роликових черевик є високими, тобто підтримують голеностоп від вигину, що дозволяє запобігти розтягування. Але є також і низькі черевики, верхня частина яких закінчується трохи вище рівня щиколотки, злегка прикриваючи її збоку. Для новачків без особливої спортивної підготовки рекомендується саме такий черевик.
Важливо звернути увагу на деталі кріплення черевика. Шнурівка, кліпса (бакля) і п'ятковий ремінь - як би вони не були влаштовані у кожної конкретної моделі роликів, мають на меті тільки одне: закріпити черевик на нозі роллера. Надійність кожного фіксатора і зручність шнурування потрібно оцінити в ході примірки ковзанів. Нога в черевику не повинна бовтатися, інакше вивихів при катанні не уникнути. Однак це не означає, що шнурки треба затягнути до межі: повноцінне кровообіг при серйозних навантаженнях просто необхідно.
Рама у роликового ковзана є основною несучою конструкцією. Саме вона об'єднує черевик і колеса в одне ціле. На стандартну раму кріпиться 4 колеса. У рамі важливі дві речі: розмір і матеріал. Розмір, а точніше, відстань між кріпленнями на рамі, визначає, який максимальний діаметр колеса підходить для даних ковзанів. Чим довше рама, тим простіше набрати швидкість на роликах, проте маневреність при цьому знижується.
Рами можуть бути металевими або пластиковими (композитними). По міцності ці матеріали приблизно однакові, просто металева рама менше схильна до деформації і дозволяє розганятися з меншим зусиллям. Пластик і композит призначений для більш м'якого і комфортного катання. Незалежно від матеріалу, погнути або зламати якісну раму дуже складно, такі проблеми загрожують хіба що шанувальникам агресивного стилю катання. Але роллерам-важковаговиків (90 кг і більше) варто зупинити свій вибір на алюмінієвій рамі.
Мабуть, саме колеса - найважливіше в роликових ковзанах. Більшість роликових коліс робиться з поліуретану. Оцінювати їх можна за трьома параметрами: діаметру, жорсткості і кольором. І якщо останній фактор - виключно справа смаку і не може вплинути на якість катання, то до решти варто придивитися уважно.
Діаметр колеса вказується в міліметрах. Найбільш поширені розміри - 72-84 мм. Більш дрібні колеса призначаються для агресиву - жорсткого стилю катання з трюкових елементами. Максимальний розмір, 80-84 мм, - це колеса для швидкісної їзди, на яких легко розігнатися, але маневреність при цьому падає. Діаметр коліс, крім іншого, впливає на чутливість роликів до нерівностей поверхні. Чим більше колесо, тим менше шорсткостей відчувається при їзді. І, нарешті, великі колеса довше стираються.
Жорсткість коліс - Як би не були важливі самі колеса, без хороших підшипників катання на роликах не завдасть належного задоволення. Тому цієї маленької деталі варто приділити серйозну увагу. У роликових ковзанах повинні використовуватися радіальні прецизійні шарикопідшипники хорошої якості. Найбільш поширена маркування підшипників йде за американськими стандартами з абревіатурою АВЕС (Annular Bearing Engineering Council). Цифра, що стоїть за цією абревіатурою, характеризує легкість обертання підшипника: від 1 (мінімум) до 9 (максимум). «Одиниця» - найпростіший підшипник, його зазвичай ставлять на дитячі ролики, щоб уникнути високої швидкості і травм. АВЕС 3 - підшипник для новачків і любителів спокійних роликових прогулянок.
«П'ятірка» є «золотою серединою» для тих, хто вже твердо тримається на колесах і не проти набрати швидкість. І наостанок, АВЕС 7 і 9 - це швидкісні підшипники. Треба зауважити, що від «одиниці» до «дев'ятці» зростає не тільки швидкість і точність, а й ціна підшипника, так що шанси зустріти АВЕС 7 і 9 в недорогих роликових ковзанах дорівнюють нулю.
У маркуванні підшипників використовуються також букви Z або ZZ - це показник присутності пилозахисних пластин. Букви RS, RT і AR позначають повну герметичність підшипника, зазвичай такі ставлять тільки на «позашляховики» - ролики з великими м'якими колесами для їзди по пересіченій місцевості. Як і колеса, підшипники неминуче зношуються, навіть при своєчасній мастилі. Найдовше служать титанові підшипники. Останній елемент конструкції - гальмо, він кріпиться до рами позаду коліс. Якими б не були його характеристики, безпеку катається буде куди більше залежати від того, наскільки швидко він навчиться користуватися самим гальмом і іншими прийомами зупинки на роликах. У висновку, замовивши роликові ковзани, не забудьте також купити набір захисту для катання на роликах. Роликова захист допоможе убезпечити процес катання і вбереже від травм.
Катайтеся з задоволенням і пам'ятайте про те, що спортивні розваги не повинні бути небезпечними для здоров'я!
Магазин для активного життя Terrasport бажає Вам приємних покупок!
З усім асортиментом роликових ковзанів можна ознайомитися тут .
Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону: (044) 585-7-333.