Все досить просто. Можна кожен день знехотя прокидатися, насилу заштовхують в маршрутку, стояти в пробках (на своєму авто, звичайно, зручніше, але не менш нервово), а ввечері повторювати цю історію знову. А можна оптимізувати своє життя. Знайти роботу недалеко від будинку, придбати велосипед, і щоранку з задоволенням вставати з думкою про приємну прогулянку через парк або скверик. Навіть якщо доведеться їхати по трасі, можна трішечки позлорадствовать над водіями, з вітерцем прокочуючи повз.
Тепер про те, як вибрати велосипед саме для себе. Запитайте: яка головна мета? Тільки міські прогулянки, або гірські походи теж? А може бути, захочете взяти участь в велокросів? Велосипед - одне з найбільш корисних для здоров'я захоплень, і в будь-якому випадку принесе Вам і задоволення, і користь у вигляді накачаних м'язів і укріпленої серцево-судинної системи. Залишилося тільки визначити свої переваги, і дізнатися які бувають велосипеди і для чого вони призначені.
Всі сучасні великі можна розділити на кілька груп. Залежно від віку того, кому призначений велосипед, він може бути дитячим, підлітковим чи дорослим. Велосипеди для дітей призначені не стільки для пересування, скільки для гри і підготовки до їзди на дорослому велосипеді. Підлітковий велосипед це копія дорослого, але менших розмірів і часто забезпечений додатковими «модними примочками».
Дорослі велосипеди можна розділити на кілька категорій залежно від їх призначення. У Європі останні кілька десятиліть популярністю користуються міські велосипеди для повсякденного використання - поїздок на роботу або навчання, в магазин чи в гості. Такі моделі доступні всім, так як для їх виготовлення застосовуються недорогі матеріали і технології. Міський велосипед можна дізнатися по наявності багажників, крил, сигнальних пристроїв. Для більшої зручності такі моделі оснащені щитками на колесах, що оберігають від бруду, і захистом ланцюга. Міські велосипеди мають ножні гальма і великі колеса діаметром 28 '' з середніми шинами. Комфортна їзда забезпечується широким сідлом і високим, сильно загнутим вгору кермом. Міський велосипед може мати відкриту або закриту раму, виготовлену зі сталі або алюмінію. Швидкості в ньому або не перемикаються зовсім, або набір передач зовсім невеликий - від 3 до 8, перемикати їх можна навіть стоячи на місці. Одним з переваг велосипеда є те, що йому не потрібно часте обслуговування. До міських велосипедів також відносяться крузери і чоппери, мають витягнуту раму, яка розташована під гострим кутом по відношенню до вилки, і дуже широкий кермо.
Для їзди по бездоріжжю або в горах існують гірські велосипеди , Що мають пряме кермо і Y-образні посилені рами. Діаметр колеса такого велика 26 '', покришки ширше, ніж у всіх інших, а рама менше. У більшості випадків є передні амортизатори. Гірські велосипеди можуть мати від 21 до 27 швидкостей, які перемикаються за допомогою важеля на кермі. Більшість гірських велосипедів має ободниє гальма консольного типу.
(1. Рама. 2. Вилка. 3. Гальма. 4. Руль. 5. Винесення керма. 6. Рульова колонка. 7. Манетки. 8. Гріпси. 9. Система. 10. Каретка. 11. Касета. 12. Передній переключатель13. Задній переключатель14. Півень. 15. Ланцюг. 16. Система тросів. 17. Обода. 18. Втулки колеса. 19. Покришки. 20. Спиці. 21. Камера. 22. Ніпель. 23. Ексцентрик. 24. Педалі. 25 . Сідло. 26. Підсідельний штир. 27. Підсідельний зажим)
Залежно від амортизації коліс велосипеди діляться на чотири групи: хардтейли (мають амортизаційну вилку), ригіди (амортизація відсутня), двухпідвісні (амортизаційна вилка плюс задня підвіска) і комфортні (крім амортизаційної вилки оснащений також особливою конструкцією пір'я заднього трикутника рами для незначної амортизації). Гірські велосипеди можуть бути призначені не тільки для звичайної їзди, а й для даунхілу, беккантрі, фрістайлу, фрірайду, кросськантрі, стріту, дерта. Рано чи пізно будь-який, хто обзавівся гірським «конем» вирішує спробувати себе в одному або декількох видах спорту.
Наприклад, BMX (абревіатура від англійського Bicycle Motocross - велосипедний мотокрос) - це змагання з велокросу. Для цього створені спеціальні трюкові велосипеди маленького розміру з колесами 20 ". В основному BMX - це шоу. Тобто трюка їзда, стрибки, швидкісні заїзди на спеціальних майданчиках з гірками і трамплінами.
Для довгих поїздок по нормальних дорогах підійде туристичний велосипед, що має більш міцні і широкі колеса, ніж шосейний. Завдяки довгим рам і 28-дюймовим колесам їзда на такому велосипеді вимагає менше сил. Туристичний велосипед може мати гальма або від гірської, або від шосейної моделі. Завдяки можливості установки додаткового обладнання (багажника, захисних щитків) такі велосипеди зручні для дальніх поїздок.
Для тих, кому доводиться їздити і по шосе, і по поганих дорогах підійде гібрид, що поєднує риси гірського і шосейного (туристичного або міського) велосипедів. Гібрид має 28-дюймові колеса і передавальне співвідношення приводу. Рама такого велосипеда легше і вище, ніж у гірського, для її виготовлення використовуються алюмінієві або сталеві труби. Покришки мають неглибокий протектор, вони ширші, ніж у шосейного велосипеда, але вже, ніж у гірського. Більшість вузлів велосипеда ідентичні тим, які встановлюються на гірських моделях.
Складний велосипед зручний для тих, у кого немає місця для його зберігання, і в тих випадках, коли його доводиться перевозити на громадському транспорті. Складаний велосипед підходить для неквапливих і нетривалих поїздок. Колеса можуть мати розмір від 16 "до 24".
Крім всіх перерахованих вище видів велосипедів, можна також зустріти трекові велосипеди, тандеми і лежачих велосипедів, які мають вертикальну посадку.
Так чи інакше, при виборі велосипеда, обов'язково потрібно орієнтуватися на кілька факторів. Перше, це компанія-виробник - чим більше у бренду досвід, і чим більше передові технології вона використовує, тим краще. Далі, матеріали - від них безпосередньо залежить довговічність і необхідність в сервісному обслуговуванні (існують бренди, дають довічну гарантію). І останнє, дизайн - річ повинна в першу чергу Вам подобатися.
З усім асортиментом велосипедів можна ознайомитися тут .
Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону: (044) 585-7-333.