Хокей на льоду - один з небагатьох зимових ігрових видів спорту. У Києві та багатьох інших містах України є чимало хокейних майданчиків під відкритим небом, які ніколи не бувають порожніми з настанням перших морозів. У великих містах країни є і професійні клуби, що займаються улюбленою грою в спеціальних льодових палацах або спорткомплексах.
Вибір ключки: враховуємо всі параметри
Без цього спортивного інвентарю не обійтися: на подвір'ї можна побачити гравців без ковзанів і інший екіпіровки, але без ключки обійтися в грі неможливо. Слід знати, що дані вироби призначені для декількох вікових груп, про що пишеться на поверхні або в інструкції:
- дитячі (Youth) - відрізняються мінімальними розмірами (42-45 дюймів) і вагою, призначені для дітей до 7 років;
- юніорські (junior) - довжина 47-52 дюйма (120-132 см), для дітей до 14 років;
- підліткові (intermediate) - для юнаків до 17 років, довжина 137-145 см, іноді застосовуються низькорослими спортсменами;
- дорослі (senior) - призначені для дорослих хокеїстів, довжина 142-157 см.
Кожна різновид інвентарю має власну жорсткість. Чим нижче вікова група, тим нижче жорсткість.
Важливі особливості при виборі
Для початку слід визначитися з хватом. Якщо права рука нижче лівої при захопленні ключки, то гравця називають праворуким. В Україні більше ліворуких гравців. Для дітей випускають інвентар з прямим гаком. Якщо підлітки або дорослі не знають, який у них хват, то це легко перевірити, взявши в руку швабру або лопату.
Найбільш дешеві ключки виробляють з дерева. Вони дешеві, але їх вага досить великий. Руки раніше втомлюються, що відзначається на продуктивності гри. Відомі спортивні виробники аксесуарів для хокею (наприклад, Fischer) пропонують моделі з легких матеріалів. У виробництві застосовуються графіт, кевлар, титан і скловолокно. Вироби з цих матеріалів набагато легше дерева (в 2-3 рази) і на порядок міцніше, хоча і коштують дорожче.
Одна з важливих особливостей - форма гака і його вигин. Від кута гака і його загину залежить зручність поводження з шайбою. Для початківців гравців сильний загин може здатися незручним, адже його зворотною стороною вкрай складно забезпечити точні рухи шайби.
У міру зростання майстерності гравець починає розуміти, яка ключка підходить йому більше, тому вибір перестає бути таким складним.