При виборі спального мішка Ви можете керуватися різними критеріями і факторами, такими як: сезонність, матеріал, утеплювач, вага, форма і так далі. У цій статті ми обговоримо основні фактори і поняття, які потрібно розуміти, щоб підібрати оптимальний спальний мішок.
Для початку, варто розібратися, чому саме спальний мішок, а не, припустимо, ковдру. Спальний мішок, завдяки своїй формі, забезпечує набагато кращу ізоляцію тіла від холодної середовища, тим самим зберігаючи тепло Вашого організму. Також, лежачи в спальнику, неможливо випадково розкритися. І, звичайно ж, він додатково виконує функцію матраца.
Сезонність або оптимальна температура.
Один з найважливіших критеріїв в підборі спального мішка це температура середовища, в якій він буде використовуватися. Абсолютно різні спальники купуються для альпінізму або пішого туризму. Якщо Вас цікавить велотуризм, піші походи або прості сходження в теплу пору року, то Ви можете розглядати недорогі моделі з легкої тканини з оптимальною температурою + 10 ... + 20 градусів Цельсія. Але якщо Ви зібралися підкоряти складні вершини, на яких температура повітря опускається нижче нуля, то Вам слід розглядати більш просунуті моделі з температурним режимом -10 ... -20.
Матеріал і утеплювач теж відіграють не останню роль. У більшості спальників використовуються синтетичні матеріали для зовнішнього шару, але не варто вважати це недоліком. Такі матеріали сприяють збереженню тепла всередині спальника, при цьому відштовхуючи вологу і дії інших зовнішніх факторів. Усередині ж, найчастіше, виробник використовує матеріали, які за своїми властивостями наближені до натуральних, і максимально приємні для Вашої шкіри. Утеплювачів існує безліч типів і різновидів, і одним з найважливіших критеріїв є щільність утеплювача. Тому що чим щільніше він утрамбований між внутрішнім і зовнішнім шаром, тим тепліше Вам буде вночі.
Утеплювачі можуть бути, як натуральними, так і синтетичними. З натуральних, слід зазначити пух. Перевага пуху це теплота, а головний недолік - важка вага.
З штучних матеріалів найчастіше використовують синтепон і синтетику. Синтепон є теплим і легким матеріалом, але до недоліків слід віднести менший термін служби, ніж у синтетики. Синтетика ввібрала в себе найкраще з усіх утеплювачів. Такий наповнювач теплий, довговічний і легкий.
Форма і вага . Виділяють дві основні форми: кокон і спальник-ковдра . Кокон ідеально підходить для низьких температур, так як саме ця форма найбільш ефективно зберігає тепло.
Спальник-ковдра - частіше за все призначений на теплу пору року, якщо Ви відчуваєте, що в спальнику Вам буде жарко, то можете розкрити його і отримати повноцінне двоспальне ковдру. Також цей спальник можна з'єднати з таким же, який має блискавку з іншого боку і тоді у вас буде великий спальний мішок для двох.
Вага може бути вирішальним фактором для багатьох покупців. Якщо Ви вирушаєте в велотур, або піший похід, то Вам захочеться мінімізувати вагу, який буде лягати на Ваші плечі кожен день. В іншому випадку, якщо Ви подорожуєте на машині, або плануєте тривалі зупинки на одному місці, то вага мішка не викликатиме у Вас дискомфорт.
В нашому магазині Ви можете ознайомитися зі спальними мішками провідних українських і зарубіжних виробників і вибрати саме той, який підходить Вам за всіма критеріями. Варто зазначити, що вітчизняні компанії, такі як Кемпінг і Terra Incognita, не поступаються закордонним конкурентам в якості, а їх ціна часто набагато нижче.