Кожен рибалка знає, що хороше вудилище - запорука успішної риболовлі. Для кожного виду лову необхідно підбирати окрему снасть. Наш магазин розширює свій асортимент товарами для рибного лову, і з радістю допоможе як початківцю, так і досвідченому рибалці визначитися зі снастю під його цілі й потреби, щоб привнести ще більше активності в Ваше життя!
При виборі довжини вудилища існують загальні правила: чим більше існує перешкод при занедбаності, тим вудилище коротше. Основу спінінга становить його бланк або хлист, на який кріпиться тримач котушки, рукоятка, пропускні кільця. Вибір довжини хлиста залежить від спеціалізації лову, в тому числі від того, чи збираєтеся ви ловити з човна або з берега.
Вудилище довжиною 2,1 - 2,7 метра підходить для лову, як з берега, так і з човна. Такий спінінг оптимальний для лову риби на середніх і невеликих річках, озерах, ставках та каналах.
Спінінг довжиною понад 2,7 метра - вибір рибалок, які рибалять на великих річках, водосховищах та озерах. Максимальна дальність закидів таких вудилищ становить близько 100 метрів.
У більшості випадків для лову з берега більш зручні спінінги довжиною 2,5 - 3 метри. Така довжина полегшує обведення перешкод в процесі проводки, зміну горизонту проводки приманки. При лові на значній дистанції від берега велика довжина спінінга додає до закидання часом такі необхідні кілька метрів. Довгим спінінгом на великій дистанції легше і підсікати.
Для лову риби з човна слід вибирати спінінг невеликої довжини: довге вудлище в умовах обмеженого простору може створити незручності. Зменшення довжини бланка призводить до незначного зниження дальності закидання. Наприклад, різниця в дальності закидання між триметровим і двометровим спінінгом становить всього близько 15%. Також слід пам'ятати про те, що короткі спінінги більш чутливі, ніж довгі. Також вони більш зручні, ловля коротким вудилищем менш втомлює. Не менш важливим фактором є і вартість спінінга. Кожні 30 сантиметрів довжини збільшують вартість вудилища приблизно на 10%.
сучасні спінінги , Як правило, виготовляються з вуглепластика, скловолокна, бамбука, металу. Спінінгові вудилища розрізняються за такими характеристиками: довжина, тест, клас, лад.
довжина спінінга вказується або в метрах (європейські виробники), або в футах і дюймах (американські виробники). Тестом (кастингом) вудилища називають рекомендований вага закидалися приманок. Вказується або в грамах, або в унціях. Вказують дві величини - мінімальна вага, який може бути покинутий даними вудилищем, і максимальна вага, закидати приманку без перевантаження вудилища.
тест вудилища безпосередньо впливає на клас вудилища. По класу вудилища спінінгів діляться на 4 основні типи (не рахуючи проміжних): ультралегкий клас, легкий клас, середній клас, важкий клас. Залежно від ваги приманки, що підходить для використання з конкретною моделлю спінінга, вудилища прийнято розділяти на чотири класи:
1. Важкі: вага приманки 40 - 150 грам;
2. Середні: 15 - 40 грам;
3. Легкі: 7 - 15 грам;
4. Ультра-легкі: 1 - 7 грам.
Крім того, зустрічаються спінінги проміжних класів. Іншою важливою характеристикою вудилищ спінінгів є лад вудилища, під яким розуміється коефіцієнт модуля пружності Юнга, притаманний конкретному вудилища. Так розрізняють спінінги швидкого, середнього і повільного ладу. Мається на увазі, що при швидкому ладі гнеться тільки кінчик спінінга, а при повільному ладі гнеться під максимально заявленим навантаженням весь бланк спінінга. Також в літературі часто використовується поняття про ладі спінінга, як про час повернення вудилища в початковий стан після закидання. Від ладу залежить чутливість спінінга. З одного боку, чим жорсткіше вудлище, тим краще воно передає всі вібрації приманки в руку рибалці. З іншого, чим жорсткіше вудлище, тим менше дальність закидання приманки. Зі збільшенням жорсткості вудилища втрачається його хлесткость.
Строй (action) вудилища - найважливіший параметр, оскільки від цього параметра залежить занедбаність приманки і, безпосередній характер виведення риби. Вид вигину характеризує лад вудилища при навантаженні. Кілька класифікацій також існує по строю. Як приклад візьмемо американську класифікацію:
1. EXTRA FAST (EF) (дуже швидкий) - найбільший вигин вудилища знаходиться на верхній чверті хлиста
2. FAST (F) (швидкий) - вигин вудилища знаходиться у верхній третині хлиста
3. MODERATE (M) (середній) - вигин вудилища знаходиться у верхній половині хлиста;
4. SLOW (S) (повільний) - гнеться вудилище по всій довжині.
Крім довжини, тесту, класу і ладу деякі виробники можуть вказувати рекомендований спосіб лову (наприклад джиг, твічінг і т. Д.).
Інерційна котушка має найпростішу і невибагливу конструкцію. Вони з'явилися раніше за всіх інших котушок. На зимових або поплавців вудки котушки призначені в основному для зберігання і подовження на вудилище волосіні. Інерційні котушки великого розміру (100 або 150 мм ) Застосовують, використовуючи спінінг в якості закидушки (донки), що особливо зручно при ловлі з човна або з берега, зарослого травою або чагарником.
мультиплікатори - це компактна модифікація інерційної котушки, оснащена механізмами пригальмовування шпулі, зміни передавального числа, лічильником волосіні і лесоукладиватель. Особливо потужні мультиплікатори застосовують при лові явищем.
Найбільш часто рибалки усього світу використовують безінерційні котушки , Відкритого або закритого типу.
Безінерційні котушки складні по конструкції, але зручні в експлуатації (не дозволяють утворюватися «бороді» - сплутування волосіні при занедбаності). При закиданні волосінь збігає з торця шпулі (вісь розташована поздовжньо вудилища) виключно в необхідному для закидання кількості. Рибалці залишається тільки повернути на місце дугу лесоукладивателя, стежачи, щоб волосінь потрапила на ролик лесоукладкі.
Маса безінерційних котушок коливається від 150 до кількох сотень грамів. Залежно від потужності вудлища спінінга і умов лову потрібно підбір конкретної котушки. Не можна робити проводку упористее приманки за допомогою слабкою маленької котушки. У той же час, ловля на ультралегкі приманки вимагає делікатної снасті.
Безінерційні та мультіплікаторних котушки мають передавальний коефіцієнт (наприклад, 1: 5). Це означає, що за один оборот ручки ротор котушки зробить 5 оборотів. Чим вище передавальне число, тим швидше відбувається намотування волосіні, але з великим зусиллям.
При виборі безинерціонной котушки слід звертати увагу на міцний ролик лесоукладкі і наявність в ньому шарикопідшипника. Інші характеристики - маркетинговий хід. Кількість підшипників, система укладання волосіні або металевий корпус менш важливі, ніж вищесказане.
Будь-яка, і особливо дорога, котушка вимагає належного догляду. Хороша котушка служить довго, якщо не допускати її перебування у воді і бруду без належної профілактики.
З усім асортиментом товарів для риболовлі можна ознайомитися тут .
Якщо у Вас залишилися питання, готові відповісти на них по телефону: (044) 585-7-333.