За останні кілька років інтерес до здорового способу життя в суспільстві зріс в рази. Жителі Києва та інших міст України регулярно відвідують спортзали з тренажерами, а деякі вже встигли встановити їх будинку. На жаль, не у всіх є вільне місце в квартирі або будинку для установки бігової доріжки, поперечини, брусів або лави зі штангою. Але ідеальним рішенням для будинку буде покупка силою фітнес станції.
Різновиди домашньої мультистанції
Комплекс тренажерів, зібраний в єдиній конструкції, - саме те, що потрібно для спортсмена, який вважає за краще тренування в домашніх умовах. Єдина конструкція дозволяє виконувати до шести десятків силових вправ. Компактні розміри установки вплинули і на її ціну: вона набагато дешевше, ніж кілька окремих тренажерів. При цьому мультистанция нічим не поступається відвідування спортзалу.
Розрізняють два типи універсальних силових станцій для дому: з вбудованими вагами і тренажери з вільною вагою. У першому типі застосовуються плоскі вантажі, які рухаються вертикально. Регулювання ваги здійснюється за допомогою спеціального фіксатора. Другий тип конструкцій має на увазі використання балонів штанги, грифа і гантелей.
Як вибрати силовий тренажер для дому?
Наступні фактори слід враховувати обов'язково:
- заздалегідь слід заміряти габарити квартири і зіставити їх з розмірами силової установки;
- попередньо визначається набір вправ, які будуть виконуватися;
- власний бюджет на покупку (чим більше функцій у мультистанції, тим вище ціна).
Окрему увагу варто приділити застосовуваних матеріалів і деталей. Силові станції виробляються з міцних металів, а перетин труб становить не менше 5-7 см. Якісна установка пофарбована порошковою фарбою, що тривалий час захищає її від корозії і зносу.
Не варто відразу обтяжувати себе максимальними навантаженнями, щоб уникнути травм. Перед тренуванням всі групи м'язів потребують обов'язкової розминці. Починати слід з 50-70% навантаження. В цьому випадку вправи принесуть максимальну користь, а ризик травм буде мінімальним.