Сьогодні улюбленим тренажером багатьох чоловіків вважається штанга, адже вона сприяє формуванню м'язів верхнього плечового пояса. Але в яких би умовах спортсмен не планував займатися - в тренажером залі або будинку, без лавки для жиму йому не обійтися.
Зовні лава для жиму є горизонтально розташовану на міцних опорах дошку. У головах дошки розташований штатив під штангу. Під час тренування кут нахилу спинки можна міняти.
Вибираємо лаву для жиму
При уявній простоті снаряда вибрати його не так просто, адже в Києві можна знайти безліч подібних тренажерів. Крім того, щоб під час тренування можна було опрацьовувати різні групи м'язів, потрібні лави різного типу. У спортзалах, як правило, так і надходять, встановлюючи лави прямі, для французького жиму, з можливістю регулювання кута. У домашніх умовах розмістити повний арсенал крамниць не вийде, тому потрібно грамотно підійти до вибору і купити лаву для жиму одну, універсальну.
Основні критерії, на які слід звернути увагу:
• висота лавки;
• довжина снаряда;
• ширина лави для жиму.
Лавка для жиму повинна бути низькою. Коли спортсмен лежить на спині, його ноги повинні стояти на підлозі, щоб він міг в будь-який момент на них спертися і підтримати рівновагу, якщо штанга відхилиться. Рекомендована висота - 40 см, саме стільки становить довжина гомілки у звичайної людини. Лава для тренувань повинна мати і правильну довжину. Щоб визначити її, необхідно сісти на лаву, зрушивши до центру на 20 см, а потім лягти. Голова при цьому повинна лежати на лаві. Що стосується ширини снаряда, то краще за все для дому взяти середній варіант. Адже лава може використовуватися не тільки для жиму штанги, а й для розводок гантелями. У цьому випадку ширина повинна становити 23-25 см. Взагалі, краще «приміряти» лавку до себе відразу, адже розмір грудної клітини у кожного різний.
При виборі лави для жиму слід також звернути увагу на складні конструкції, які дозволять значно заощадити місце в будинку або квартирі, а також на матеріал оббивки.